24travels

Bawaria nie tylko zamki

Symbol oferty: 85/1670
Bawaria nie tylko zamki
Bawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamkiBawaria nie tylko zamki

OPIS

Ramowy program wycieczki
1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na nocleg w okolicy granicy czesko-niemieckiej.

2 dzień
Przyjazd do Bamberg - miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynącego ze wspaniałych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery. Spacer po Starym Mieście, w programie m.in. katedra cesarska, pałac biskupi, Ratusz na Moście, Mała Wenecja (Klein Venedig) z malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Regnitz. Przejazd do Monachium, objazd miasta autokarem, zwiedzanie starówki z charakterystyczną katedrą Frauenkirche. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy zamków bawarskich.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zamków bawarskiego monarchy Ludwika II: Hohenschwangau - w którym król spędził dzieciństwo, Neuschwanstein - najsłynniejszy baśniowy zamek, ozdobiony girlandami balkonów i mnóstwem wieżyczek, będący inspiracją twórcy filmów rysunkowych Walta Disneya, Linderhof - najmniejszy z zamków, w którym monarcha mieszkał najdłużej, spacer po ogrodach z Grotą Wenus, sztucznie wykonaną jaskinią z malowniczą scenerią oper Wagnera. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Garmisch-Partenkirchen, najsłynniejszego ośrodka sportów narciarskich, położonego u stóp najwyższego wzniesienia w Alpach niemieckich Zugspitze (2966 m n.p.m.). Przejazd pod Olimpia Stadion, następnie spacer wąwozem utworzonym przez rzekę Partnach. Partnachklamm jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Przejście podziemną trasą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Przejazd nad Jezioro Chiemsee, największe bawarskie jezioro, nazywane również -Morzem Bawarskim“, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie zamku Herrenchiemsee największej rezydencji Ludwika II, repliki Wersalu. Przejazd na nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wizyta w Parku Narodowym Berchtesgaden (jedyny w Niemczech wysokogórski park narodowy), którego perłą jest Jezioro Königssee. Jezioro o szmaragdowej wodzie niczym fiord wciśnięte jest między strome skały masywu Watzmann (2713 m), Steinernes Meer i Hagengebirge. Proponujemy fascynujący rejs statkiem po jeziorze do półwyspu z kościółkiem pielgrzymkowym św. Bartłomieja. Następnie przejazd zapierającą dech w piersiach trasą na Kehlstein (1834 m n.p.m.), gdzie znajduje się dawna alpejska kwatera Hitlera - Orle Gniazdo. W drodze powrotnej do hotelu postój w miejscowości Berchtesgaden, spacer po malowniczej starówce, gdzie można podziwiać fasady domów ozdobionych malowidłami.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Salzburga, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzanie miasta (m.in. Pałac i ogród arcybiskupi Mirabell, Dom Mozarta, który znajduje się przy najstarszej i najpiękniejszej uliczce miasta). Przejazd do miejscowości Melk, położonej w malowniczej Dolinie Wachau, krainie moreli, zamków i winnic. Zwiedzanie opactwa będącego największym klasztorem benedyktyńskim w Europie. Nocleg w okolicy Melk.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Krems, spacer po zabytkowej starówce, następnie przejazd doliną Dunaju do ślicznego średniowiecznego miasteczka Durnstein, gdzie można degustować specjały regionu: morelowe nalewki, konfitury i inne produkty. W programie ponadto spacer do ruin zamku, skąd rozpościera się wspaniały widok na dolinę. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunki Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:
transfer autokarem lub busem
6 noclegów ze śniadaniami w hotelach i pensjonatach, pokoje 2,3 os. z łazienkami
2 obiadokolacje
opiekę pilota
ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel
Cena nie zawiera:
biletów wstępu i kosztów przewodników lokalnych, rejsów statkiem - ok. 90 €
obiadokolacji nie wymienionych w programie, ok. 60 €

Atrakcje:

Punkty LoyaltySystem:

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

termin dni typ oferty cena od osoby    
2018-04-29 - 2018-05-05
(Niedziela - Sobota)
7 katalogowa 1590 PLN zarezerwuj
Dodatkowe informacje/uwagi: Bilety i przew. lok. ok.90€, kol. 60 €
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 35 osobach
2018-05-27 - 2018-06-02
(Niedziela - Sobota)
7 katalogowa 1590 PLN zarezerwuj
Dodatkowe informacje/uwagi: Bilety i przew. lok. ok.90€, kol. 60 €
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 35 osobach
2018-09-02 - 2018-09-08
(Niedziela - Sobota)
7 katalogowa 1590 PLN zarezerwuj
Dodatkowe informacje/uwagi: Bilety i przew. lok. ok.90€, kol. 60 €
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 35 osobach


« Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony
Kierunki: Albania, Andora, Antarktyda, Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bhutan, Białoruś, Birma (Myanmar), Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czad, Czarnogóra, Czechy, Egipt, Ekwador, Estonia, Etiopia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Grecja/Kreta, Grecja/Rodos, Gruzja, Gujana Francuska, Hawaje, Hiszpania, Holandia, Indie, Indonezja, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Jordania, Kambodża, Kamerun, Kanada, Kenia, Kirgistan, Kolumbia, Kongo Demokratyczne, Korea, Koreańska Republika Ludowa, Kuba, Liban, Libia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mauritius, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Namibia, Nepal, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Pakistan, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Seszele, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Stany Zjednoczone, Sudan, Syria, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Turkmenistan, Uganda, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy,